Stężenie rusztowania

Niezbędniki do stworzenia modułowego rusztowania

Stężenie rusztowaniaTymczasowa konstrukcja, umożliwiająca pracę na wysokości to rusztowanie. W zależności od rodzaju, rusztowanie może zapewniać tzw. wysokość roboczą od trzech do nawet kilkudziesięciu metrów. Znajduje zastosowanie w branży budowlanej, gdzie bezpieczeństwo pracowników stoi na pierwszym miejscu. By to jednak zapewnić potrzebne będą takie elementy jak stężenie rusztowania. Jest to element systemu rusztowania stabilizujący i usztywniający konstrukcję wieży. Usztywnia płaszczyzny poziome na rusztowaniach, a jego długość dopasowana jest do długości pola rusztowania. Inne niezbędniki, które są nam potrzebne podczas budowy rusztowania modułowego to podpory, ramy, burty, barierki. Łączenie tych elementów powinno odbywać się w ściśle określonej kolejności, wynikającej z instrukcji montażu.

 

 

Stężenia poziome i pionowe

Stężenie rusztowaniaKażda konstrukcja powinna posiadać stężenie rusztowania poprawiające stabilność, należy wykorzystać stężenia po obwodzie przynajmniej w dwóch poziomach. Większe konstrukcje należy dodatkowo stężać w środku. Poziome rusztowanie należy montować bezpośrednio do stojaków rusztowań. Jeśli chodzi o pionowe konstrukcje, to tutaj opcja montażu jest zupełnie inna. Stężenia pionowe bowiem powinno się montować bezpośrednio nad podłożem. Na długości rusztowania muszą znajdować się chociażby dwa pola stężeń, a odległości między nimi nie mogą przekraczać 10 metrów. Po stronie zewnętrznej rusztownia fasadowego należy co najmniej w co piątym polu zamontować stężenia.

Author

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }