Świąteczny visual merchandising

Wszystko, co musisz wiedzieć o świąteczny visual merchandising

świąteczny visual merchandisingZ okazji zbliżających się świąt, warto zadbać o odpowiedni świąteczny visual merchandising. Taki ruch z pewnością przyniesie Ci mnóstwo korzyści.

W tym intensywnym czasie wszyscy liczą na zwiększone zyski. Należy przy tym pamiętać, że odpowiednia ekspozycja i dobór produktów mogą pomóc w maksymalizacji obrotu.

W komunikacji przedświątecznej prym wiedzie sektor FMCG. Okazjonalne słodycze, kosmetyki, produkty spożywcze i alkohol w wersjach prezentowych – te produkty rotują przed Świętami najlepiej.

W sklepach zaczyna dominować charakterystyczna kolorystyka – odcienie czerwieni, zieleni, złota i srebra. Sektor spożywczy eksponuje sezonowe przyprawy (głównie przyprawy do piernika, sernika, ryb czy bigosu), niezbędne świąteczne produkty i półprodukty spożywcze czy dekoracyjne akcesoria.

 

W sklepie przed świętami

świąteczny visual merchandisingWśród wskazówek dotyczących tenatu, jakim jest świąteczny visual merchandising, znajduje się także ta mówiąca o tym, co powinno znaleźć się w sklepie przed świętami.

W sklepach spożywczych i wielobranżowych należy zadbać przede wszystkim o szeroki wachlarz oferty świątecznej. W grudniu kupujemy przecież nie tylko prezenty.

Na półce nie może zabraknąć artykułów dekoracyjnych, świec zapachowych, ozdobnych serwetek i innych akcesoriów. Pamiętajmy o uzupełnieniu regału z herbatami o aromaty zimowe i świąteczne syropy.

W tym sezonie ważna jest półka z przyprawami, która powinna być doposażona w sezonowe przyprawy – cynamon, imbir, goździki, mieszanki przypraw do sernika, ryb czy bigosu, a także w bakalie, posypki, dodatki do dań czy aromaty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *