Nowoczesne systemy rekuperacji

Klimatyzacja i rekuperacja w domu jednorodzinnym

rekuperacjaCzyste i świeże powietrze to gwarancja zachowania zdrowia, energii i dobrego samopoczucia. Powietrze, którym oddychamy, ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na jakość życia. Dlatego zapewnienie dopływu czystego i świeżego powietrza to jedno z najważniejszych zadań przy planowaniu nieruchomości. Dzisiejsze tempo życia i nowoczesne technologie powodują, że klimat się zmienia. Obecnie klimatyzatory instalowane są niemal w każdym domu, sklepie, miejscu publicznym. Umieszczenie klimatyzatora w mieszkaniu jest dość proste, ale rekuperacja w domu jednorodzinnym wymaga odpowiedniego podejścia. Projekt montażu systemu wentylacji, klimatyzacji i rekuperacji należy wykonać już na etapie tworzenia planów domu.

 

Jaką rolę pełni rekuperacja w domu?

rekuperacjaSystem klimatyzacji odgrywa w domu ważną rolę, ponieważ chłodzi lub ogrzewa powietrze, nawilża lub usuwa wilgoć. Rekuperacja oczyszcza powietrze, wspomaga także prawidłową cyrkulację mas powietrza w pomieszczeniach. Istnieją opcje budżetowe, które pełnią najprostsze funkcje, jak ogrzewanie i chłodzenie powietrza, jednak rekuperacja jest bardziej niezawodna, kiedy zapewnia wszystkie możliwe funkcje, wspomagając utrzymanie niezbędnej temperatury w domu, oczyszcza i jonizuje powietrze w pomieszczeniach. Model domu pasywnego jest teraz popularny. Kluczem jest ekonomia ze względu na oszczędność energii, oszczędność budżetu i racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych. Jednym z elementów takiego domu jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Taki system jest estetyczny, nie psuje elewacji domu ani nie ingeruje w wygląd pomieszczeń. Odzyskiwanie ciepła ma szereg zalet, a najważniejsze jest oszczędzanie energii. System napowietrzania bez rekuperacji zużywa 3-4 razy więcej energii.

Author

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }