Jak urządzić mieszkanie przyjazne dzieciom?

Sposoby na urządzenie mieszkania dla dziecka

mieszkanie przyjazne dzieciomMieszkanie przyjazne dzieciom to nie tylko kolorowe ściany i zabawki dookoła, a bezpieczna przestrzeń. Po pierwsze ogromne znaczenie ma właściwie rozmieszczona instalacja elektryczna, ponieważ dla dziecka jest to szczególnie niebezpieczna przestrzeń. Dla malucha niebezpieczne mogą okazać się przedmioty codziennego użytku, dlatego warto zapoznać się z kilkoma istotnymi wskazówkami. Oprócz wyposażenia bezpieczny dom to również taki, w którym dziecko nie będzie narażone na kurz i słabą jakość powietrza. W pokoju zaprojektowanym z myślą o małym dziecku najlepiej ograniczyć ilość np. tekstyliów.

 

 

Konkretne przykłady bezpiecznej przestrzeni dla dziecka

mieszkanie przyjazne dzieciomO czym należy pamiętać urządzając mieszkanie przyjazne dzieciom? Po pierwsze zabezpieczeniu blokadami wszystkich szuflad i drzwiczek szafek np. kuchennych, aby dziecko nie miało dostępu do sztućców i środków chemicznych. Dodatkowo pamiętajmy o wybieraniu bezpiecznych zabawek, dostosowanych do wieku dziecka. Meble powinny być przymocowane do ściany, żeby stały stabilne i nie groziły przewróceniem się, gdy dziecku przyjdzie do głowy, by się na nie wspiąć. Dobrym pomysłem okazuje się zamontowanie bramek dla dzieci wyposażonych w blokadę uniemożliwiającą ich przekręcenie, aby zablokować dostęp do schodów i pomieszczeń, które mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. Podłogę można wyłożyć wykładziną lub miękkim dywanem – drugie rozwiązanie będzie bardziej praktyczne, gdyż dywan można oddać do czyszczenia, a dobrze wiemy jak łatwo o kurz w takim miejscu.

Author

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-1435.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }